تبلیغات
سپهر نیلگون - روزی به یاد ماندنی برای سپهر
 
درباره وبلاگ


گروه سپهر نیلگون فعالیت خود را از تاریخ 24 اسفند 1384 در حوزه ی اینترنت آغاز كرد. وبگاه این گروه در سال های 85 و 86 در جشنواره برترین وبگاه های نجومی-فضائی ایران كه از سوی سازمان فضایی ایران برگزار شد جزو 10 وبگاه برگزیده ی ایران قرار گرفت. وبلاگ سپهر نیلگون در سال 88 جزو وبلاگ های منتخب و برجسته ی سرویس میهن بلاگ قرار گرفت.
سپهر نیلگون پس از گذشت 5 سال فعالیت مستمر در حوزه ی نت و آمار های بازدید قابل توجه ماهانه و سالانه و با توجه به پتانسیل موجود در میان اعضای این گروه اقدام به برگزاری "جشنواره ی برترین وبگاه های نجومی پارسی زبان" گرفت كه این پروژه در تاریخ دوم دی ماه 1389 در نیشابور برگزار شد و توسط سازمانهایی چون كمیسیون ملی یونسكو در ایران،ماهنامه ی نجوم و مركز مطالعات و پژوهش های فلكی-نجومی و پژوهش سرای دانش آموزی نیشابور مورد حمایت قرار گرفت

مدیر وبلاگ : مدیر


نظرسنجی
وب سایت سپهر نیلگون در کدام قسمت کم و کاستی دارد؟ (امکان انتخاب چند گزینه می باشد)تماس با ما
نام شما:
آدرس ایمیل:
موضوع پیام:
متن پیام:

نوزدهم اردیبهشت ماه از به یاد ماندنی ترین روزهایی بود که سپهر در این 4 ساله تجربه کرد. روزی که امیدوارم باز هم تکرار بشه و این بستگی به همّت دوستان داره.

بعد از کلّی بی مهری و با مهری، نقد و تشویق، پپسی و ایستک، خوش قولی و بد قولی و بی نهایت ضدّ و نقیض دیگه، دوستان سپهر دور هم جمع شدند!به نظرم تصمیم گیری هایی که در این روز گرفته شد بی نهایت موثر هست و اگر قرار باشه تحوّلی در سپهر نیلگون صورت بگیره، بی شک این تصمیمات باعثش هست. سکّوی پرتابی برای پیشرفت سپهر.

 

ادامه مطلب رو ببینید.

نوزدهم اردیبهشت ماه از به یاد ماندنی ترین روزهایی بود که سپهر در این 4 ساله تجربه کرد. روزی که امیدوارم باز هم تکرار بشه و این بستگی به همّت دوستان داره.

بعد از کلّی بی مهری و با مهری، نقد و تشویق، پپسی و ایستک، خوش قولی و بد قولی و بی نهایت ضدّ و نقیض دیگه، دوستان سپهر دور هم جمع شدند!به نظرم تصمیم گیری هایی که در این روز گرفته شد بی نهایت موثر هست و اگر قرار باشه تحوّلی در سپهر نیلگون صورت بگیره، بی شک این تصمیمات باعثش هست. سکّوی پرتابی برای پیشرفت سپهر.

هماهنگی ها از روزهای قبل انجام شد.آقایان بهنام کاتبی، مام میهن، حمید خسرویان، محسن مقدّس و خانم ها نیلوفر پیلغوش، فهیمه نوری  و نسترن نوش زادی  و البتّه مسئول سکوی پرتاب یعنی من،امین اسعدی (!) حضور داشتند.خانم ها صفری، سهرابی و رادمهر متاسفانه به برنامه نرسیدند. خانم نوری از چند روز قبل در جریان کامل برنامه بودند و تا آخرین لحظه پیگیری می کردند (فکر کنم طرفای 3:30 صبح پیامکی زدند که آقای کاتبی خواهند رسید یا نه!). از اهمیّتی که دادند متشکرم. من از جمعه ظهر به تهران تشریف فرما شدم! بهنام بامداد یکشنبه حرکت کرد. همه چیز خوب پیش می رفت! اوّلین نفری که به محل قرار رسید بهنام کاتبی بود. خانم نوری  هم همون حدود رسیدن. من و مام میهن 9 رسیدیم! خب مدیر باید دیرتر برسه دیگه! دیدار در مصلای تهران انجام شد. همزمان با نمایشگاه کتاب تهران. به علّت مشغله کاری خانم نوری 4 نفری صحبت هایی کردیم که قرار شد خانم نوری نظراتشون رو در اوّلین فرصت ایمیل کنند.حمید خسرویان با اندکی تاخیر رسید.با جا بجایی خانم نوری و حمید خسرویان به طور مفصّل صحبت کردیم و تصمیمات خیلی خوبی گرفتیم. خانم پیلغوش (پر رفت و آمد ترین دوست سپهر که هر لحظه ممکنه برن و دوباره برگردن!) هم با تاخیر یکی دو ساعتی اومدند! متاسفانه یا خوشبختانه ارتباط با ایشون 7 مرحله داره که معمولا در مرحله 3 یا 4 game over می شید! همراه ایشون یک دوست قدیمی و مظلوم سپهر هم بودند! خانم نسترن نوش زادی! امیدوارم زمانی ایشون رو دوباره در بخش پاسخگویی به سوالات نجومی ببینم. 12:30 ظهر بعد از اینکه خانم ها به خرید کتاب رفتند و من و آقای کاتبی از دستشویی ها بازدیدی داشتیم (!)، دوباره دور هم جمع شدیم. با خانم پیلغوش در پاره ای از موارد تبادل نظر کردیم که باید گفت کی جرات داره نظراتشون رو اعمال نکنه! آقای مقدّس  که در بد قولی و آدرس پیدا نکردن سرآمد شدند! با تاخیر فراوان ایشون رو هم ملاقات کردیم. در پایان همگی گرد هم اومدیم و تصمیم گرفتیم  برنامه های بعدی هم در کار باشه.هر چند برنامه بعدی در آینده دور برگزار بشه. و خوشحالم خانم نوری از دیدار های بعدی به جد استقبال کردند. من حتما پیگیر  برنامه بارش شهابی 22 مرداد خواهم  بود.

و امّا تصمیماتی که گرفته شد :

1.قالب سایت به زودی تغییر خواهد کرد و تحوّلات چشمگیری در این زمینه خواهیم داشت. اگر با طرفمون به توافق برسیم. منتظر باشید.

2.از مطالب مام میهن استقبال گسترده شده  و البته انتقاداتی هم در پی داشت که با نظر مدیریت اصلاحاتی صورت خواهد گرفت.

3.ایجاد پرونده برای نویسندگان شامل : نام و نام خانوادگی، تاریخ تولّد، شماره تماس، ایمیل و آی دی، آدرس محلّ سکونت، سابقه کاری در سایت و نجوم، تحصیلات، آدرس وبلاگ شخصی، عکس (ترجیحا 3*4). پرونده به استثنای مواردی در تالارهای گفتگو قرار داده می شود.

4.امتیاز دادن به مطالب نویسندگان که بین 0-5 خواهد بود. در پرونده نیز درج خواهد شد. در انتخاب نویسنده برتر نیز تاثیر خواهد داشت. این کار توسط : آقای کاتبی، خانم پیلغوش، خانم نوری و خانم صفری صورت خواهد گرفت.

5.قوانین مورد موافقت همه دوستان قرار گرفت. گویا خانم پیلغوش با بیشتر شدن زمان ارسال مطلب موافق تر  بودند!

6.از دوستانی که مایل هستند بیشتر در تحوّلات جدید با مسئولین همکاری کنند، اعلام آمادگی کنند.

7.برگزاری نشست های علمی و غیر علمی پرسنل سپهر.

8.ارتباط با وبگاه های لینک شده. لینک کردن باعث افزایش بازدید سایت می شود.

9.تالار گفتگو با نظر اکثریت حذف نخواهد شد. نشون می ده مدیریت کاملا  دموکرات هست! برای رونق بخشیدن تالار هم فکرهایی شد. مدیر تالار آقای کاتبی و ناظرین هم خانم پیلغوش و آقای خسرویان خواهند بود. خانم پیلغوش دو ماه یک بار گزارشی از عملکرد تالار به مدیر ارائه خواهند داد.من مسئولیتی در قبال تالار به عهده نمی گیرم.

10.راه اندازی بخش گالری عکس و انیمیشن که خانم پیلغوش، آقای کاتبی و آقای مقدّس قبول مسئولیّت کردند.

11.برگزاری تورهای رصدی که در صورت امکان با موسسه آسمان شب همکاری خواهد شد. آقای کاتبی هم  در این زمینه می تونن کمک کنند.

12.نویسندگانی که مطالب کپی پیست ارسال دارند، سعی کنن حداقل 2 خط تحلیل و یا نظر خودشون رو از مطلب بنویسند.

13.مراحل انتخاب نویسنده برتر ماه : نظر سنجی از نویسندگان و  بازدید کنندگان (30 تا 7 ماه) (رای دهندگان حتما باید دلیل انتخاب خودشون رو  در تالار های گفتگو بیان کنند.) =>من، خانم نوری و خانم پیلغوش با توجّه به دلایل و نتایج، گزینه نهایی رو  انتخاب می کنیم. دو نفر برگزیده خواهند شد (7 تا 15).

14.سایت در face book و کلوب تبلیغ خواهد شد. توسط آقای کاتبی و مام میهن.

15.مطالب برتر در صورت امکان در مجلّات و سایت های دیگر منتشر خواهند شد.

16.قسمت کافه نجوم به پیشنهاد خانم پیلغوش حذف و مدیر مطالب خودش رو تحت عنوان "یادداشت مدیر" ارسال خواهد کرد.

17.صحبت با برندگان المپیاد نجوم برای همکاری با ما. آقای کاتبی قبول مسئولیت کردند.

18.ارتباط با ارگان ها و مراکز معتبر نجومی به منظور رسمی تر شدن فعالیّت سایت.

19.فروش آنلاین نرم افزار و وسایل نجومی که این کار پس از افزایش بازدید صورت خواهد گرفت.

 

در پایان :

از آقای کاتبی که مشتاقانه شبانه حرکت و بعد از دیدار به یاد ماندنی دوباره برگشتند، بسیار سپاسگزارم.واقعا خوشحالم چنین همکاری دارم.

از خانم فهیمه نوری که با تمام مشغله کاری و با توجه به اینکه از قبل در این مورد با من صحبت کرده بودند و نپذیرفتم (!) ممنونم.دیدار ایشون برای من بسیار دلپذیر بود.

از  آقای مقدّس که تلاش زیادی برای پیدا کردن ما کردند، ممنونم.انسان بسیار  خوش اخلاق و خنده رویی بودند.

از خانم پیلغوش که از کلاسشون صرف نظر کردند و با اصرارم در کنار ما بودند، بی نهایت سپاسگزارم. بی شک دلسوز ترین برای سپهر ایشون هستند.اگر پیوسته در کنار سهر باشند!

از آقای خسرویان  که از ساعات گرانبهای درسی شون صرف نظر کردند تا تالارهای گفتگو هنوز وجود داشته باشه، ممنونم!البته ایستک و همچنین تلاش های خانم پیلغوش بی تاثیر نبود در تصمیم گیری من!

از مام میهن عزیز که هر کاری کرد تا اثبات کنه میزبان بسیار خوبی برای من هست.امیدوارم بتونم جبران کنم. هر چند هفته آینده مشهد مزاحمم خواهد شد!

محبّت های همگی در خاطرم خواهد موند.

امین اسعدی

بیستم اردیبهشت ماه هشتاد و نه

پنجاه و یک دقیقه بامداد

 

نوع مطلب : یادداشت مدیر، 
برچسب ها :

 
تاریخ: 1389/02/20 :: نویسنده : مدیر


Powered by WebGozar

فاز كنونی ماه
لكه های خورشید
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :